Minne lomalla -sivusto on suomenkielisten kotikirkkojen yhteinen alusta, jolla välitetään tietoa kotikirkkojen toiminnasta eri maissa. Sivuston teknisestä ylläpidosta vastaa Aikamedia Oy.
Ylläpitäjän sähköpostiosoite on: kotikirkot@aikamedia.fi

AURINKORANNAN TURISTIKIRKKO
www.turistikirkko.fi

Jumalanpalvelukset:
Skandinaavinen Turistikirkko
Paseo Maritimo 77
29640 Fuengirola

Toimintakeskus:
Pacosin Majakka
Calle Badajoz 4
29640 Fuengirola

Puhelin: +358 440 893 417
Sähköposti: turistikirkko.majakka@gmail.com

Pastori/yhteyshenkilö: Juha Saari

PATTAYAN KOTIKIRKKO
www.kotikirkkopattaya.com

Avani Pattaya Resort Hotel

218/2-4 M.10 Beach Road
Pattaya City, 20260 Thailand

Puhelin: +358 40 5178902
Sähköposti: pattayankotikirkko@gmail.com

Pastori/yhteyshenkilö: Jussi Heikkilä

PHUKETIN KOTIKIRKKO
www.kotikirkkophuket.com

Puhelin: +358 44 5358511
Sähköposti: kotikirkkophuket@gmail.com

Pastori/yhteyshenkilö: Tarvo ja Aili Vallineva

ALANYAN KOTIKIRKKO

Norveç Kilisesi
Yasar Dogu Cad. No: 43
Cumhuriyet Mah, 07400 Alanya

Puhelin: (Turkista) 0553 810 88 91
Puhelin: (ulkomailta) +90 553 810 88 91
Sähköposti: kotikirkkoalanya@gmail.com

Pastori/yhteyshenkilö: Tuomo Mantsinen
Sähköposti: tuomo.mantsinen@gmail.com

TORREVIEJAN KOTIKIRKKO

Calle Joven Pura ja Calle La Calera kulmatalo
Torrevieja, Espanja

Puhelin: +358 405 628 289 ja +34 639 852 693
Sähköposti: pertti.pohjola@gmail.com

Pastori/yhteyshenkilö: Pertti-Heikki Pohjola

FLORIDAN KOTIKIRKKO
www.kotikirkkoflorida.com

1510 High Ridge Rd, Lake Worth, FL 33461
Yhdysvallat

Yhteyshenkilöt:
USA:ssa Rauno Toikkanen
Sähköposti: rtoikkanen@taviation.com
Cell: +1 561 543 0840

Suomessa Veikko Kokkonen
Sähköposti: kokkonen.veikko@gmail.com
Puhelin: +358 40 581 5220

KANARIANSAARTEN SUOMALAINEN TURISTIKIRKKO

Toimipaikat: 

Las Palmas

Skandinaviska Turistkyrkan/Turistikirkko
Calle de Galileo 40, Las Palmas

Playa del Ingles

Av. Alf. Provisionales 14, Playa del Ingles

Puerto Rico

Skandinaavinen Turistikirkko
(Puerto Ricon ostoskeskus)
C/de la Gomera

Pastori/yhteyshenkilö: Marja ja Sakari Alanen
Puhelin: +46(0)705656231
Sähköposti: sakari.turistikirkko@yahoo.es

Yhteyshenkilöt: Lassi & Wilda Laine
Puhelin: +46 7 39786923
Sähköposti: lasanluukku@gmail.com 

Pohjois-Teneriffa
www.pohjoisteneriffanturistikirkko.com

Puerto De La Cruz
Calle Jilguero 10
38400 Puerto de la Cruz
Puhelin: +358 41 4683728
Sähköposti: hannuw.ahonen@hotmail.com

Yhteyshenkilöt: Irene ja Hannu Ahonen
Puhelin: +358 41 4666225
Sähköposti: irene.ahonen@hotmail.com

Etelä-Teneriffa

Playa De Las Americas
Puerto Colón, Local 228 A
38660 Las Americas
Puhelin: +358 40 1570229

Pastori/yhteyshenkilö: Kaarlo Rieppo
Puhelin: +358 40 582 2287

Seppo Ulmanen
Sähköposti: seppo.ulmanen@gmail.com

Ritva Ulmanen
Puhelin: +358 407391042